Program | Listopad 2017
večírek
Již tradiční večírek magazínu Lógr u příležitosti vydání nového čísla se tentokrát uskuteční
v Potrvá. Těšit se můžete na Jana Vlasáka, který svým podmanivým hlasem přečte dvě
ukázky z románů z dílny OneHotBook. A na fenomenální performerku Kateřina Ká.
Ta se po úspěchu s recitací poezie Lea Beránka vrací s neméně úspěšnou show „Prší muži
aneb Co to poslouchám?“, kde nastíní, jak by zněly oblíbené anglické fláky v českém
překladu. Program dovrší legendární DJ a moderátor Rádia 1, Strýček Míša.
A když budete mít štěstí, třeba si domů odnesete některou z holeovek z Knihy Zlín.
Program
19:00 Oficiální začátek
19:30 Reálný začátek, úvodní slovo
19:45 Jan Vlasák čte Soumrak dne
20:00 Jan Vlasák čte Maigreta
20:15 Kateřina Ká a její show
21:00 Strýček Míša a jeho hudební set I
22:00 Tombola
22:30 Strýček Míša a jeho hudební set II
Host: Mgr. Petr Cígler, Ph.D
Jak lze konstruovat objekty rozměrově podobné virům a chemicky programovat jejich funkce? Jak udělat částice neviditelné pro imunitní systém? Mohou být nanočástice toxické a proč, když výchozí materiály pro jejich přípravu byly zcela neškodné? Co všechno nám v nanorozměru umožňuje vystavět uhlík? Přednáška se bude věnovat těmto a mnoha dalším otázkám z oblasti syntetické nanochemie.
O hostovi:
Mgr. Petr Cígler, PhD.
Vystudoval anorganickou chemii na PřF UK a analytickou chemii na VŠCHT Praha. Po postdoktorální stáži na The Scripps Research Institute v Kalifornii se vrátil do ČR. Od r. 2013 vedl juniorký tým Syntetická nanochemie na Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, v.v.i.; od letošního roku vede stejně zaměřený seniorský tým.
Je autorem více než 60 vědeckých publikací a řady patentů. Za své vědecké výsledky byl mnohokrát oceněn (např. Cena Alfreda Badera 2011 za bioorganickou a bioanorganickou chemii, Česká naděje 2011 - Scopus Awards, Prémie Otto Wichterleho 2013, NML Researcher Award 2016, Neuron Impuls 2017).
host: BRIGITA & ŠTĚPÁN
DIVNOTAJ
Dalibor Hrubeš je ústřední postavou projektu Divnotaj. Veršotepec, strunobijec – divnotaj. Slunce svítí, jakoby se mu nechtělo .. Den k večeru skrývá, to co z něj zbývá a plno dalších myšlenek, vycházejících z každodenního života, je zachycených v jeho autorské tvorbě. Aktuálně s ním nejčastěji vystupují spoluhráči Štěpán Janoušek, Miloš Klápště a David Landštof. A nebude tomu jinak ani na koncertě v kavárně Potrvá, kde navíc zahostuje také zpěvačka Brigita Cmuntová.
https://www.facebook.com/divnotaj/
http://bandzone.cz/divnotaj
https://soundcloud.com/divnotaj
BRIGITA & ŠTĚPÁN
Brigita Cmuntová a Štěpán Klouček jsou absolventy muzikálového oddělení na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Společně tvoří pop-folkové duo, které funguje od roku 2013. Brigita píše texty písní a zpívá. Štěpán skládá hudbu, zpívá a doprovází na kytaru. V roce 2015 vydali svoji první EP desku s názvem Korálky a v dubnu 2017 pokřtili svůj debutový videoklip Lístky z kopretin.
NOVÝ VIDEOKLIP: https://www.youtube.com/watch?v=L17V3CRzZYU
http://www.facebook.com/brigitaastepan
http://bandzone.cz/brigitaastepan
http://youtube.com/brigitaastepan
přednáška Nové Akropolis u příležitosti Světového dne filozofie
Co má filozofie společného s mocí a magií? Jako láska k moudrosti nám dává možnost poznání, je zdrojem moci a příčinou magie správného jednání. Dává člověku možnost vládnout sobě samému a utvářet se na základě své vůle. Magie je především schopností měnit a tvořit skrze poznání dobrého a špatného. Čím nás mohou inspirovat filozofové, kteří touto cestou vedli své životy?
• Láska k moudrosti • Věčně platné hodnoty • Síla Idejí a praktický smysl života
Přednáší: Samuel Bíma, lektor Nové Akropolis, který vede kurzy srovnávací filozofie a psychologie Východu a Západu.
Nová Akropolis je mezinárodní organizace, která nabízí ideál trvalých hodnot, aby přispěla individuálnímu a kolektivnímu rozvoji prostřednictvím jednání ve třech oblastech:
filozofii, kultuře a dobrovolnictví. Byla založena v roce 1957 v Buenos Aires (Argentina) profesorem Jorge Ángel Livraga Rizzi (1930 - 1991), historikem a filozofem.
Tento rok slaví Nová Akropolis své 60. výročí. V České republice působí od roku 1985. www.akropolis.cz
Koncert
Kapela Jazz Foundation vznikla v prostředí Základní umělecké školy Jana Hanuše na Praze 6 a pod vedením Honzy Tenglera funguje už od roku 2014; Nyní ve zcela novém složení “druhé generace” (patentovaná a utajovaná formule). Jazz Foundation hraje skladby od autorů jako Herbie Hancock, Antonio Carlos Jobim nebo Bobby Hebb. Uslyšíte ale i hity od legendárních kapel The Crusaders, Wild Cherry nebo Doobie Brothers.
Jazz Foundation:
Anežka Juhová - voc
Jan Tengler - pno
Matyáš Procházka - gtr
Mikuláš Svoboda - gtr
Ursula Sereghy - sax
Gustav II. Adolf - bas
Ondřej Tengler - ds
Koncert
Jaké písničky byste si rádi pouštěli vy, kdybyste byli strážcem poslední videopůjčovny ve vesmíru? Koncertní provedení filmových melodií z velkých i malých velkofilmů. Nostalgie po filmech dobrých, ale i těch tak špatných, že na ně nemůžeme zapomenout. Zpívají herci divadla BodyVoiceBand za doprovodu Bizarre Bandu.